Dramat w schronisku dla zwierząt: Pies odgryzł ucho kobiecie

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Dramat w schronisku dla zwierząt: Pies odgryzł ucho kobiecie

Dramat w schronisku dla zwierząt: Pies odgryzł ucho kobiecie

2022-05-06 18:08

20-letnia kobieta podczas odpracowywania kary sądowej w schronisku dla zwierząt została zaatakowana przez psa, który odgryzł jej ucho – potwierdził kierownik schroniska Jacek Kołata. Kobieta weszła do boksu, choć została wcześniej przeszkolona i "wiedziała, że tego nie wolno jej robić".

Do zdarzenia doszło 3 maja w schronisku dla zwierząt przy ul. Warszawskiej w Kaliszu. Tego dnia na terenie schroniska przebywał pracownik gospodarczy i 20-latka. Kobieta została skierowana do pracy w schronisku, ponieważ wcześniej Sąd Rejonowy w Kaliszu wymierzył jej karę w postaci prac społecznych.

Czytaj także: Po piwku na rower. Jaki grozi mandat? Czy można stracić prawo jazdy?

"Zanim została dopuszczona do wykonywania pracy, odbyła szkolenie pod względem przepisów BHP" – powiedział Kołata. Podkreślił, że wiedziała, że czynności porządkowe w boksach może robić tylko pod nieobecność zwierzęcia.

"Zwierzę odgryzło jej prawie całe ucho"

"Tymczasem kobieta weszła do boksu, w którym przebywał pies. Zwierzę rzuciło się na nią i odgryzło jej prawie całe ucho" – powiedział szef przytuliska dla zwierząt.

Pies został skierowany na obserwację przeciwko wściekliźnie. Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie zaopatrzono jej ranę.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu sędzia Edyta Janiszewska powiedziała, że "osoby kierowane do pracy są ubezpieczone przez sąd".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jakie kierunki studiowali polscy artyści?

Pytanie 1 z 8
Co studiowała Cleo?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 6.05.2022