DPS Kalisz - ewakuacja pensjonariuszy

i

Autor: fot. Mirosława Zybura

DPS w Kaliszu gotowy na drugą falę zachorowań? "To zagrożenie nie słabnie" [POSŁUCHAJ]

2020-09-10 13:10

Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu w teorii gotowy na ewentualną kolejną falę zachorowań na COVID-19. W ośrodku obowiązują konkretne procedury, wypracowane wiosną. Władze miasta liczą też na to, że scenariusz z kwietnia nie powtórzy się.

Zdaniem wiceprezydenta Mateusza Podsadnego, zagrożenie nie słabnie.

– Dlatego DPS cały czas pracuje w reżimie sanitarnym, zgodnie z zaleceniem Sanepidu. Czuwa epidemiolog i my jesteśmy cały czas przygotowani – mówi Mateusz Podsadny.

Prezydent Krystian Kinastowski dodaje, że podczas tzw. pierwszej fali zakażeń ośrodek wypracował procedury, których „wcześniej tam nie było”.

– Teraz wiemy jak działać, jak tych ludzi separować. O tyle jesteśmy mądrzejsi, że po prostu przeszliśmy to na własnej skórze – mówi prezydent Kalisza.

DPS w Kaliszu gotów na "drugą falę zachorowań", mówią wiceprezydent Mateusz Podsadny i prezydent Kalisza Krystian Kinastowski

Urzad Miasta, któremu podlega kaliski DPS, kupuje też środki ochrony i inne akcesoria, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa wśród pensjonariuszy ośrodka. Milion zł na takie zakupy to unijna dotacja. W DPS przebywa obecnie 132 seniorów, w ciągu dwóch miesięcy ma przybyć jeszcze kilkanaście osób. Nadal obowiązuje tam zakaz odwiedzin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE