dsf

i

Autor: FB Cross Ostrzeszowski

IMPREZA

Czas na rozgrzewkę! Przed nami 57. CROSS OSTRZESZOWSKI. Jak będzie wyglądać w tym roku?

2023-03-30 9:52

To jedna z najstarszych imprez biegowych i sztandarowe wydarzenie w powiecie ostrzeszowskim. Przed nami 57. CROSS OSTRZESZOWSKI. W tegorocznej edycji uczestnicy mają do wyboru start w jednym z 18 biegów - w tym - ponownie na dystansie półmaratonu. Jeżeli macie ochotę dołączyć, to najpierw - trzeba się zapisać.

​Rozegranych zostanie 18 biegów. Znamy więcej szczegółów dotyczących NAJWAŻNIEJSZEJ sportowej imprezy w Ostrzeszowie - czyli CROSSÓW OSTRZESZOWSKICH.

Organizatorzy zaplanowali biegi dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz bieg open na 5 km i marsz nordic walking na 3 km.

Po przerwie do programu CORSSÓW wraca także półmaraton.

Kierując się sugestiami mieszkańców, w tym roku wracamy do organizacji Cross Półmaratonu. Taką wisienką na torcie będzie to, że przez ostatnie lata ten bieg organizowany był na trzech pętlach asfaltowych, a w tym roku zrywamy z tą tendencją i wychodzimy w teren. Staraliśmy się ułożyć taką trasę, żeby była atrakcyjna i widowiskowa - i myślę, że się nam to udało. W tym roku trasa Cross Półmaratonu wiedzie przez dwa najwyższe wzniesienia w Wielkopolsce - Bełczynę (278 m n.p.m.) i wzgórze Kobyla Góra (284 m n.p.m.). Będzie to bardzo wymagający półmaraton, jest to namiastka takiego biegu górskiego - mówi Dariusz Świtoń, prezes Stowarzyszenia Crossy Ostrzeszowskie.

57. Cross Ostrzeszowski odbędzie się 23 kwietnia. 

Wsłuchując się w głos mieszkańców Crossy postanowiliśmy zorganizować 23 kwietnia, kiedy to powinna być już pewniejsza pogoda. Nie ukrywajmy, że Cross Ostrzeszowski to przede wszystkim biegi szkół podstawowych i szkół średnich. Z czasem doszły też biegi przedszkolaków. Kiedy będzie padać - frekwencja będzie bardzo niska. Nam zależy na tym, żeby Cross Ostrzeszowski był jak najliczniejszy. Stąd też tę imprezę chcemy zorganizować właśnie po świętach, a przed długim weekendem majowym, dlatego ta data nie jest przypadkowa - dodaje Dariusz Świtoń. 

Do 17 kwietnia na stronie crossostrzeszowski.pl trwają zapisy na poszczególne kategorie. Jednak warto się pospieszyć, bo lawina chętnych już ruszyła - a jak zawsze obowiązuje limit miejsc.

W tegorocznej edycji można wystartować w jednym z 18 biegów. 

Musimy wspomnieć tutaj też o biegach przedszkolaków. Tych biegów będzie 3. W zasadzie, dla najmłodszych będzie Marsz Malucha. To bieg, gdzie najmłodsze pociechy uczestniczą razem w rodzicami, czasami na rękach, czasami w wózku. Jest to przejście ze startu na metę, bez żadnej klasyfikacji, rywalizacji. Pierwsze takie biegi to będą biegi starszaków - chłopców i dziewcząt. Kolejne biegi, to już szkoły podstawowe. Jest 8 kategorii - łączymy klasy 1-2, 3-4, 5-6, 7-8 i oczywiście rozdzielamy na chłopców i dziewczęta. Później są szkoły średnie - idąc tym samym tropem, klasa 1-2, 3-4 i podział na chłopców i dziewczęta. Mamy również biegi dla dorosłych - marsz nordic walking na 3 km wokół malowniczego zbiornika wodnego na ul. Pogodnej oraz bieg na dystansie 5000 m - mówi Dariusz Świtoń. 

Każdy uczestnik biegu dla dorosłych - w pakiecie startowym otrzymuje m.in. pamiątkową koszulkę. 

gfd

i

Autor: FB Cross Ostrzeszowski
ewaf

i

Autor: FB Cross Ostrzeszowski

Każdy uczestnik biegu dla dorosłych otrzyma koszulkę. Natomiast tutaj trzeba rozgraniczyć, bo mówimy o półmaratonie i biegu na 5000 m. Natomiast w marszu nordic walking są dwie opłaty startowe i przy tej wyższej opłacie startowej koszulka - jak najbardziej przysługuje. Koszulki tegorocznego Crossu zaprojektowane są przez Szymona Chwalisza oraz Aleksandrę Eskę - Wojciechowską. Natomiast, dla wszystkich startujących - bez względu na kategorię - przewidzieliśmy pamiątkowe medale za uczestnictwo w biegu - dodaje Dariusz Świtoń. 

Tegoroczna edycja imprezy poświęcona jest pamięci Jerzego Błażewicza - wieloletniego działacza sportowego, zaangażowanego w tworzenie Crossów Ostrzeszowskich i funkcjonowanie LKS Orkan Ostrzeszów.

Medialnym partnerem 57. CROSSÓW OSTRZESZOWSKICH jest Radio Eska. 

gdhsh

i

Autor: FB Cross Ostrzeszowski

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Źródło: Czas na rozgrzewkę! Przed nami 57. CROSS OSTRZESZOWSKI. Jak będzie wyglądać w tym roku?