chryzantemy

i

Autor: pixabay

Chciał wyłudzić dotację na 36 tysięcy chryzantem...Miał 400. Jest akt oskarżenia[POSŁUCHAJ]

2021-02-16 9:16

Chciał wyłudzić dotacje na chryzantemy, których nie udało się sprzedać 1 listopada ubiegłego roku - stanie przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła śledztwo przeciwko 29 - letniemu mężczyźnie, który próbował wyłudzić ponad 722 tysiące złotych nienależnej mu dotacji dla sprzedawców chryzantem. Chciał odszkodowanie za ponad 36 tysięcy doniczek. Tymczasem miał ich niewiele ponad 400.

29 - latek podczas śledztwa nie przyznał się do winy. Jego tłumaczenia nie pokryły się jednak z faktami ustalonymi przez śledczych. Dlatego został oskarżony o oszustwo.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas śledztwa ustalono, że mężczyzna 6 listopada 2020 złożył wniosek, w którym zadeklarował posiadanie 36 tysięcy sztuk chryzantem i wniósł o przyznanie dotacji w tym konkretnym przypadku miała wynieść 722 tys. złotych. Po oględzinach okazało się, że mężczyzna miał około 400 doniczek kwiatów.

Podejrzany nie przyznał się do winy. Wyjaśnił, że większość chryzantem podarował mu 95 - letni dziadek, który wkrótce po tym zmarł, a chryzantemy miał sprzedać na giełdzie 7 listopada. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że starszy mężczyzna nie deklarował w Urzędzie Skarbowym żadnej darowizny.

29 - latek nie przyznał się do winy - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Podczas śledztwa okazało się, że - obecnie oskarżony - nie miał żadnych dowodów na posiadanie wskazanej liczny chryzantem w doniczek z chryzantemami.

Nie miał też na przykład dokumentów, które potwierdzałyby zużycie wody na ich podlewanie.

29 - latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Tak wygląda zamarznięty Zalew Nowohucki