dinozaur

i

Autor: Grafika Szymon Górnicki/CKiS w Kaliszu

KULTURA

Chcecie zobaczyć DINOZAURY? To wpadnijcie do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

2024-02-27 10:33

Bezkręgowce, dinozaury czy mamuty oglądać można w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Właśnie została otwarta tam nowa wystawa "Paleosztuka – sztuka wskrzeszenia prehistorii”.

W Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oglądać można wystawę zatytułowaną "Paleosztuka – sztuka wskrzeszenia prehistorii”, której autorem jest kaliski paleontolog Szymon Górnicki. To zbiór paleoartystycznych rekonstrukcji wymarłych stworzeń. 

Paleosztuka to wszelka sztuka która odtwarza wymarłe życie tak jak jest to naukowo wiarygodne w danym momencie. Prezentowana wystawa to bardzo różnorodny zbiór paleoartystycznych rekonstrukcji wymarłych organizmów. Od bezkręgowców poprzez dinozaury do zwierząt z epoki lodowcowej. Prace wykonywane były głównie techniką ilustracji cyfrowej za pomocą tabletu piórkowego i programów graficznych - informuje CKiS. 

Podczas oglądania wystawy dowiedzieć się będzie można wielu ciekawostek.

Oprócz grafik do zobaczenia są także podpisy, które sprzedadzą nam parę ciekawych informacji na temat przeszłego życia. Na przykład jakiego koloru tak naprawdę było futro mamuta. Wszyscy myślą, że brązowego, brunatnego, a to był zupełnie inny kolor. Będzie też na przykład w jakiej pozycji spały dinozaury albo ewolucje bardzo ciekawego dinozaura - Spinozaura - mówi autor wystawy Szymon Górnicki.

Ekspozycje można oglądać tylko do niedzieli, 3 marca, więc warto się pospieszyć. Tego dnia także odbędzie się spotkanie z Szymonem Górnickim, podczas którego opowie on o swoich pracach i paleontologii.

dinozaur

i

Autor: Grafika Szymon Górnicki/CKiS w Kaliszu