sklep

i

Autor: pixabay.com

Będzie sklep społeczny w Kaliszu - kto zrobi tańsze zakupy?

2024-03-28 12:02

Będzie kolejny sklep społeczny w naszym regionie. W Ostrowie Wielkopolskim takie miejsce działa już od kilku miesięcy, a niedługo tańsze zakupy będzie można zrobić także w Kaliszu.

Włodarze Kalisza wraz z jedną z fundacji pomocowych z naszego regionu przymierzają się do utworzenia sklepu społecznego. Zakupy w takim miejscu mogą robić osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej czy seniorzy. 

Sklep społeczny ma służyć przede wszystkim osobom w potrzebie, osobom które żyją z zasiłków, ze skierowaniem z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale nowością funkcjonowania tych sklepów jest to, że mogą osoby w wieku senioralnym z Kaliską Kartą Seniora również robić zakupy w tym sklepie. Dodatkowo co dwa tygodnie każdy mieszkaniec Kalisza będzie mógł robić tu zakupy, ale to jest uzależnione od ilości asortymentu, który sklep będzie posiadał. Pierwszeństwo mają osoby skierowane z MOPS-u - mówi Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza.

Na razie nie wiadomo jeszcze gdzie taki sklep powstanie. Miasto szuka lokalu - dodaje prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

To powinien być sklep w odpowiednim miejscu. Żeby nie było się czego wstydzić. Te sklepy wyglądają dokładnie tak samo albo i czasami lepiej jak sklepy normalne. I uważamy, że to miejsce powinno być godne, żeby nikt się nie musiał wstydzić do tego sklepu iść. Szanowni Państwo, to jest normalne, że niektórzy ludzie, z różnych względów, radzą sobie w życiu trochę gorzej i to nie powinien być powód do stygmatyzowania tych ludzi, to powinien być normalny sklep, dobrze wyglądający, dobrze wyposażony.

Miasto na pierwszy rok działania takiego sklepu musi wyłożyć 100 tys. zł.