obwodnica

i

Autor: GDDKiA/gov.pl obwodnica, wariant numer 5, ciemnofioletowy

Drogi

Będzie decyzja środowiskowa dla obwodnicy Kalisza?

2024-04-11 8:26

Czy to krok naprzód? Niebawem, bo w ciągu dwóch miesięcy mamy się o tym przekonać. Chodzi o decyzję środowiskową w sprawie obwodnicy Kalisza. Temat został poruszony na sejmowej Komisji Infrastruktury.

Decyzja będzie wydana w ciągu 2 miesięcy? Wszystko na to wskazuje. Podczas sejmowej Komisji Infrastruktury kaliska posłanka Karolina Pawliczak pytała co dalej z budową obwodnicy Kalisza. Do 5 kwietnia procedowana była decyzja środowiskowa dotycząca przebiegu drogi w ramach wariantu numer 5. Organ wydający decyzję czeka, aż wpłyną ewentualne wnioski. Decyzja powinna zapaść w ciągu 2 miesięcy.

Ta obwodnica jest tu nam wszystkim bardzo potrzebna. Południowa część Wielkopolski na nią czeka. Czeka na nią miasto Kalisz. Czekamy już tyle lat. Jesteśmy jedynym miastem byłym wojewódzkim, które tej obwodnicy nie posiada. I naprawdę taka odpowiedź na zasadzie, że pracujemy nad tym, pochlamy się nad tym, to ja to słyszałam przez ostatnie 8 lat - mówiła podczas komisji posłanka Karolina Pawliczak.

Wariant numer 5 obwodnicy optowany jest przez prezydenta Kalisza. Długość drogi ma wynieść około 19 km. Budowa kaliskiej obwodnicy jest przewidziana na lata 2025-2028.

Sonda
Czy Twoim zdaniem polskie drogi są bezpieczne?