więzienie

i

Autor: pixabay Sąd aresztował 3 mężczyzn zatrzymanych po marszu 11 listopada w Kaliszu

Areszty za marsz 11 listopada w Kaliszu

2021-11-17 6:31

Usłyszeli zarzuty m.in. nawoływania do nienawiści z powodu narodowości lub wyznania, teraz trafią do aresztu. Sąd w Kaliszu podzielił argumenty prokuratury i na trzy miesiące aresztował​ trzech mężczyzn zatrzymanych po antysemickim marszu 11 listopada.

Posiedzenia aresztowe trwały blisko 6 godzin. Podejrzani nie kryli się ze swoimi poglądami.

- Trzy miesiące pierdla, żeby zadowolić polityków, którzy srają że strachu przed żydowskimi politykami. Trzy miesiące pierdla! Jestem tak niebezpiecznym przestępcą, że trzeba mnie zamknąć na trzy miesiące - mówił po decyzji sądu jeden z aresztowanych - Wojciech O.

Wszystkie argumenty zawarte we wniosku zostały przez sąd uwzględnione - mówi Katarzyna Socha, Prokurator Rejonowy w Kaliszu.

Sąd podzielił w pełni argumentację prokuratury zawartą we wniosku, przychylił się do szczegółowo wskazywanych we wniosku przesłanek, stąd decyzja sądu, że na obecnym etapie żaden inny środek, nie izolacyjny zapobiegawczy nie jest w stanie zagwarantować prawidłowego toku i ewentualnej destabilizacji postępowania karnego w tej sprawie.

Chodzi przede wszystkim o możliwość ukrywania się lub ucieczki podejrzanych. A także mataczenia i wpływania na świadków zdarzenia.

Kaliski wiec odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce ale i na świecie. Podczas manifestacji padło wiele słów nienawiści wobec innych, na koniec spalono STATUT KALISKI - który w XIII wieku nadał prawa społeczności żydowskiej.

Podejrzanym - Marcinowi O., Wojciechowi O. i Piotrowi R, grozi do 5 lat więzienia.

Postępowanie jest obecnie na wstępnym etapie, trwa dokładna analiza zebranych dowodów, w tym nagrań.

Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań i zarzutów.

Kto jest ważniejszy w wojsku? Sprawdź, czy odróżniasz kaprala od sierżanta

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa najniższy stopień w wojskach lądowych?