gwałt

i

Autor: pixabay

32- letni gwałciciel z Jarocina przed sąd! Jest akt oskarżenia

2020-05-30 15:10

To był wyjątkowo brutalny gwałt. Sprawcy grozi 12 lat wiezienia. Jest akt oskarżenia w sprawie napaści na 39- letnią kobietę w lipcu ubiegłego roku w Jarocinie. 32- letni podejrzany przyznał się do winy.

Jak zawsze w takich sprawach, prokuratura nie ujawnia szczegółów, ale przyznaje, że 32- letni sprawca był bezwzględny wobec ofiary. I dlatego zapowiada, że przed sądem będzie wnioskować o najwyższy wymiar kary.

Ze względu na dobro pokrzywdzonej -nie ujawniamy szczegółów. Do przestępstwa doszło 22 lipca ubiegłego roku.

32 - latek został oskarżony o to, że stosując przemoc i groźby dopuścił się wyjątkowo brutalnego przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę 39- letniej pokrzywdzonej. Został ustalony i zatrzymany po kilku tygodniach. Od tego czasu jest tymczasowo aresztowany. Ze względu na brutalny charakter przestępstwa, mając na względzie wszystkie okoliczności przestępstwa, które zostały ustalone w toku prowadzonego prowadzonego, niewątpliwym jest, że wniosek co do ewentualnej kary, będzie kierowany w górnych granicach zagrożenia. A jest to 12 lat więzienia.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

32 - latek przyznał się do winy. W chwili czynu był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Ale - jak orzekli biegli psychiatrzy - był poczytalny i wiedział co robi.
Na proces czeka w areszcie.

Policjanci dzięki dronowi złapali podpalacza traw